11-festiwal-ogrody-muzyczne-w-ogrodach-europy-1507-14082011-dziedziniec-wielki-zamek-krolewski-w-warszawie

11. Festiwal Ogrody Muzyczne – W Ogrodach Europy 15.07 – 14.08.2011 Dziedziniec Wielki, Zamek Królewski w Warszawie

W związku z objęciem przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej głównym tematem jedenastej edycji Festiwalu jest twórczość polskich artystów, którzy w szczególny sposób zapisali się w historii kultury europejskiej.

W trakcie Festiwalu odbędzie się 9 koncertów z muzyką na żywo, a w ramach projekcji audiowizualnych zaprezentowanych zostanie 5 przedstawień operowych, 5 przedstawień baletowych, 13 filmów muzycznych i dokumentalnych o sztuce i twórcach kultury. Każda projekcja poprzedzona będzie spotkaniem z gościem specjalnym Festiwalu.

15 lipca Festiwal zainauguruje koncert „Polak, Węgier, dwa bratanki...”, prezentujący muzykę polskich i węgierskich kompozytorów XX w., organizowany wspólnie z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Europejską Federacją Narodowych Orkiestr Młodzieżowych oraz Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie.

W trakcie całego Festiwalu publiczność będzie miała okazję obejrzeć m.in.: operę „Król Roger” w kontrowersyjnej inscenizacji Krzysztofa Warlikowskiego i Małgorzaty Szczęśniak, operę „Katia Kabanova”, przedstawienie baletowe BalletBoyz „Święto wiosny”, film dokumentalny „Kawa z Piną” – wywiad z wielką tancerką i choreografką Piną Bausch, rejestrację koncertu „Siedem Bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego z animacją Tomasza Bagińskiego, dokumenty o Krzysztofie Komedzie, Piotrze Anderszewskim, Henryku Tomaszewskim, Wisławie Szymborskiej.

Atrakcją Festiwalu będzie dokument muzyczny „Celine Dion w oczach świata”, wyprodukowany przez Sony zapis światowej trasy koncertowej artystki z 2008 r., łączący muzykę z wywiadami z artystką. Współorganizatorem pokazu filmu jest HBO Polska.

Gwiazdami 11. Festiwalu Ogrody Muzyczne będą: Isabel Karajan, Silvana Deluigi, Jura Margulis, Karuzela Group, Chopin’s Gipsy Orchestra, Anna Radziejewska, Daroch Trio.

W koncercie finałowym 14 sierpnia wystąpi The Swingle Singers.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W czwartki, 21 i 28 lipca, o godz. 10.00 odbędą się realizowane w ramach akcji „Lato w mieście” Letnie Ogrody Dziecięce, których motywem przewodnim będzie taniec.

Szczegółowy program Festiwalu na: www.ogrodymuzyczne.pl

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE