young-classic-wratislavia-viii-festiwal-mlodych-orkiestr-wroclaw-290619082011

YOUNG CLASSIC WRATISLAVIA - VIII Festiwal Młodych Orkiestr Wrocław 29.06–19.08.2011

Od ośmiu lat festiwal Young Classic Wratislavia zdobywa serca wrocławian zapraszając na letni cykl koncertów muzyki klasycznej w wykonaniu młodych, pełnych entuzjazmu pasjonatów. W tym roku najpiękniejsze hity muzyki filmowej oraz arcydzieła muzyki klasycznej wykonają młodzieżowe orkiestry z Wrocławia, Leśnicy, Wałbrzycha, Opola, Utrechtu, Poczdamu, Wiednia i Wirginii.

Zaprezentować piękno i siłę muzyki klasycznej jak najszerszej publiczności - od początku jest ideą festiwalu Young Classic Wratislavia. Tegoroczne koncerty są bezpłatne dla dzieci i młodzieży do 14-ego roku życia oraz osób niepełnosprawnych.

Dyrektor festiwalu Agnieszka Ostapowicz, została w tym roku uhonorowana wyróżnieniem Dobry Sąsiad wręczonym przez prezydentów Polski i Niemiec najbardziej zasłużonym dla międzynarodowej współpracy w zakresie edukacji i sztuki. Od ośmiu lat we Wrocławiu spotykają się młodzi artyści z całego świata pragnący pokazać swoją wielką miłość do muzyki klasycznej. Katedra Marii Magdaleny będzie rozbrzmiewała tego lata pięknymi, radosnymi melodiami. Klasyka nigdy się nie starzeje!

Więcej informacji na www.youngclassic.pl

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE