scena-alternatywna-w-opolu-2019-big-beat

Scena alternatywna w Opolu 2019 - Big Beat

czw. 15 sierpnia, godz. 23:15

17 czerwca 2019 roku gwiazdy muzyki niezależnej zagrały przeboje polskiego big beatu na Scenie alternatywnej TVP Kultura podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Już trzeci raz w opolskim amfiteatrze zabrzmiała muzyka alternatywna w wykonaniu artystów zaproszonych przez TVP Kultura. Tym razem widzów czekała wyjątkowa uczta - muzycy, którzy na co dzień w swojej twórczości wymykają się klasyfikacjom, zmierzyli się z nowym wyzwaniem – z okazji 60-lecia polskiego bigbitu wzięli na warsztat klasyczne przeboje lat 60.
Opolski koncert Sceny alternatywnej TVP Kultura składał się z trzech części. Motywem przewodnim pierwszej było 60 lat polskiego bigbitu. W 1959 roku w Gdańsku powstał założony przez Franciszka Walickiego, zwanego potem „ojcem chrzestnym polskiego rocka”, zespół Rhythm & Blues (właściwie: Rozrywkowy Zespół Gdańskiego Jazz-Clubu „Rhythm and Blues”), którego kontynuacją byli Czerwono-Czarni – grupa, która otworzyła Polskę na rock'n'roll. Z tej okazji artyści szeroko rozumianej sceny alternatywnej młodszego pokolenia zaprezentowali publiczności autorskie wersje utworów m.in. Czerwonych Gitar, Breakoutu, Grupy ABC, Klanu, Polan czy Dzikusów. Koncert był transmitowany zarówno na antenie TVP Kultura, jak TVP1.


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE