tematem-fotofestiwalu-2019-bedzie-supernatural-czyli-nadprzyrodzone

Tematem FOTOFESTIWALU 2019 będzie Supernatural, czyli Nadprzyrodzone

Program 18. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi będzie krążył wokół tematów: duchowości, społeczności i rytuałów, poznania i metafizyki, a także niewyjaśnionych zjawisk, duchów i widm.

W tym roku Fotofestiwal został zaplanowany na prawie trzy tygodnie, w tym czerwcowy długi weekend. Poprzednia edycja festiwalu dotyczyła relacji człowieka z naturą, w tym roku program skupi się głównie na duchowości i zjawiskach nadprzyrodzonych.

Program festiwalu składa się z siedmiu wystaw indywidualnych i jednej wystawy grupowej, które podejmą trzy kręgi tematyczne. Pierwszy z nich opowie o wspólnotach duchowych, rytuałach oraz zakorzenieniu duchowości w kulturze; drugi poruszy temat postępu nauki w odnalezieniu odpowiedzi na metafizyczne pytania oraz racjonalnego podejścia sfery współczesnych duchowych poszukiwań; trzeci zaś dotyczyć będzie próby zarejestrowania niewidzialnego oraz kontaktu z duchami poprzez tworzenie obrazu, a także roli artysty jako medium lub alchemika. W programie znalazły się projekty artystów: Nicoli Lo Calzo, Piotra Zbierskiego, Christopha Draegera i Heidrun Holzfeind, Davida Fathi, Henrika Spohlera, Klausa Pichlera i Brada Feuerhelma.

Z kolei w ramach wystawy grupowej „Pokoje” obejrzeć będzie można filmy, instalacje dźwiękowe, rzeźby oraz fotografie autorstwa: Patrycji Orzechowskiej, Kuby Woynarowskiego, Alexandra Gehringa, Carlo van de Roera oraz Mileny Soporowskiej.

FOTOFESTIWAL 2019
Supernatural | Nadprzyrodzone
18. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi
13 - 30 czerwca 2019

18. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

18. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

fotofestiwal.com/2019/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE