pawel-pudlo-missa-brevis

PAWEŁ PUDŁO - MISSA BREVIS

Kościół Pokoju w Świdnicy, wyjątkowy zabytek Dolnego Śląska już
26 maja 2019 r., o godzinie 19.00 wypełni się nowatorską muzyką Pawła Pudło.
MISSA BREVIS - czyli krótka msza - zabrzmi w wykonaniu 11 muzyków z całej Europy.

Paweł Pudło jest autorem wielkich form orkiestrowo-chóralnych, muzyki do filmów, a także producentem muzycznym i reżyserem. Ma na swoim koncie między innymi muzykę na mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012, monumentalną kompozycję „Welcome to Poland and Ukraine”.

MISSA BREVIS została skomponowana w ramach ministerialnego programu Zamówienia Kompozytorskie specjalnie dla Kościoła Pokoju w Świdnicy, w którym znajduje się dwoje organów, symfoniczne organy Schlaga oraz barokowe organy ołtarzowe.

Wykonawcami utworu będą świdniccy organiści Zuzanna i Maciej Batorowie oraz : Dominika Zamara, sopran z Wenecji, Magdalena Cornelius, mezzosopran z Hamburga, waltorniści z Wałbrzycha Anna i Grzegorz Mondry, flecistka ze Świdnicy Sylwia Waindok i kwartet smyczkowy w składzie: Marcin Ostrowski, Adam Ługowski, Marlena Grodzicka-Myślak i Jakub Myślak.

Kompozycja to spotkanie tradycji z nowoczesnością - tradycyjna forma sakralna w nowoczesnym wydaniu młodego kompozytora.

Na koncert zapraszają: Fundacja Dobrej Muzyki, parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy, Miasto Świdnica i firma scenograficzna Pracownia Kreativa.

Wstęp na koncert jest wolny.

ŚWIDNICA,
Kościół Pokoju, Plac Pokoju 6
26 maja 2019 r., godz. 19.00

PAWEŁ PUDŁO - MISSA BREVIS

PAWEŁ PUDŁO - MISSA BREVIS

fundacjadobrejmuzyki.pl/aktualnosci/missa-brevis/
facebook.com/events/434550050680914/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE