Patronaty TVP Kultura

pixel-heaven-2017-wielkie-swieto-tworcow-gier-wideo-i-retrofanow-startuje-po-raz-piaty

Pixel Heaven 2017 – wielkie święto twórców gier wideo i retrofanów startuje po raz piąty!

W dniach 25 – 27 maja 2017 r. odbędzie się piąta edycja Pixel Heaven - wyjątkowego wydarzenia dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, niezależnych twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90 ubiegłego wieku.

zagubione-dziecinstwo-spotkanie-z-anna-walczyk

„Zagubione dzieciństwo. Spotkanie z Anną Walczyk”

Zapraszamy serdecznie do Muzeum dla Dzieci na interdyscyplinarne spotkanie z Anną Walczyk , jedną z bohaterek wystawy Patrioci Codzienności.

bajkowa-rusalka-z-nowojorskiej-met

Bajkowa Rusałka z nowojorskiej Met

Nowa inscenizacja „Rusałki” Dvořáka, zrealizowana przez Mary Zimmerman to bajeczne przedstawienie pełne baśniowych stworów i światła księżyca. Transmisję spektaklu do kin zobaczymy 25 lutego.

katedra-huysmansa-premiera-w-polsce

„Katedra” Huysmansa - premiera w Polsce

Już 1 marca ukaże się jedno z największych dzieł francuskiej literatury pięknej - „Katedra” J.-K. Huysmansa. Książkę, pierwszy raz przetłumaczonej na polski, wyda Fundacja Instytut Globalizacji.

skarby-baroku-miedzy-krakowem-a-bratyslawa

Skarby baroku. Między Krakowem a Bratysławą

Dzięki współpracy Muzeum Narodowego w Krakowie ze Słowacką Galerią Narodową po raz pierwszy w Polsce zagościły bezcenne obrazy i rzeźby z licznych muzeów i kościołów Słowacji.

startuje-13-edycja-konkursu-fotografii-dokumentalnej-bz-wbk-press-foto

Startuje 13. edycja konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto!

Do 27 lutego można zgłaszać prace do konkursu BZ WBK Press Foto. Zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże przyjmowane są w sześciu kategoriach. Na zwycięzców czekają nagrody w wysokości ponad 120 tys. zł.

onna-piekno-sila-ekstaza

ONNA - piękno, siła, ekstaza

To jedna z wystaw, które ogląda się z prawdziwą przyjemnością. W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie do 3 maja można spacerować wśród wizerunków pięknych, kuszących, ale także walecznych kobiet z Kraju Kwitnącej Wiśni.

POLECAMY NA VOD

Chuligan literacki, Ferdynand Goetel, cz. 1

Chuligan literacki, Ferdynand Goetel, cz. 2

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE