Patronaty TVP Kultura

miedzynarodowy-festiwal-sztuk-transmisje-i-edycja-rzeszow-2531082018

Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE I edycja Rzeszów, 25–31.08.2018

Festiwal TRANS/MISJE został powołany przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz zagranicznych partnerów: Państwowy Teatr w Koszycach, Narodowy Teatr Morawsko-Śląski w Ostrawie, Teatr im. Mihála Csokonaiego w Debreczynie, Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie, Teatr Królewski w Trokach oraz Muzeum-Zamek w Łańcucie w roli partnera honorowego w celu budowania wspólnej przestrzeni dla wymiany idei i wartości. Tytuł pierwszej edycji brzmi: „1918. Koniec i początek”.

niepodlegla-w-wiezieniach

Niepodległa w więzieniach

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Fundacja Dom Kultury organizuje cykl warsztatów w dwóch warszawskich więzieniach dla mężczyzn w Aresztach Śledczych Warszawie Grochowie i Białołęce. Tematem przewodnim jest najnowsza historia Polski.

wszystko-jest-filozofia-edycja-ii

Wszystko jest filozofią edycja II

„Wszystko jest filozofią- rozmowy niekontrolowane” to kolejna edycja cyklu warsztatów, przybliżających podstawy wiedzy filozoficznej oraz spotkania z polskimi naukowcami, filozofami

tchnienia

TCHNIENIA

Na przełomie sierpnia i września w zabytkowej cerkwi w Baligrodzie oraz dolinie rzeki Jabłonki odbędzie się festiwal Tchnienia, będący okazją do spotkania ze sztuką, naturą i drugim człowiekiem.

50-miedzynarodowy-festiwal-folkloru-ziem-gorskich-w-zakopanem

50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Świętujemy Złote Gody Festiwalu, który przez 50 lat skupiał górali z całego świata, miłośników folkloru, mieszkańców i turystów wokół idei pielęgnowania pięknego dziedzictwa, jakim jest kultura ludowa.

juliusz-slowacki-i-zbigniew-herbert-komentuja-muzeum-pana-tadeusza-br

Juliusz Słowacki i Zbigniew Herbert komentują Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu w ramach II edycji Festiwalu Tradycji Literackich zaprasza na wystawę czasową zainspirowaną twórczością dwóch wybitnych poetów – Juliusza Słowackiego i Zbigniewa Herberta.

41-miedzynarodowy-festiwal-muzyki-organowej-choralnej-i-kameralnej-gdansk-2018

41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2018

41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2018. rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 06 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Koncerty odbywają się w każdy piątek o 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. 15 sierpnia o godzinie 20:30 odbędzie się koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.

POLECAMY NA VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE