Patronaty TVP Kultura

plyta-sonar-torino

Płyta Sonar – „Torino”

Ponad rok po premierze debiutanckiej płyty Sonar powraciła z nowym albumem! Zespół na nowym wydawnictwie serwuje słuchaczom dźwięki wprost ze słonecznego Turynu.

10-festiwal-muzyki-filmowej-krzysztofa-komedy-2018

10. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy 2018

21 kwietnia rozpocznie się w Warszawie 10. jubileuszowa edycja festiwalu . Festiwal potrwa 3 dni. Koncerty odbędą się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej.

uprowadzenie-z-seraju-warszawska-opera-kameralna

Uprowadzenie z seraju - Warszawska Opera Kameralna

Warszawska Opera Kameralna zaprasza na premierę opery Wolfganga Amadeusza Mozarta – „Uprowadzenie z seraju”. Nowa inscenizacja przygotowana przez światowej sławy reżysera Jurija Aleksandrowa wpisuje się w nurt klasycznych ujęć tego singspielu.

final-ogolnopolskiego-konkursu-retorycznego

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego

15 kwietnia 2018 r., w Warszawie, odbędzie się finał Konkursu Retorycznego, organizowanego przez Fundację Akademia Retoryki, pod patronatem MEN. O główną nagrodę powalczy dziesięciu finalistów.

xxv-bydgoski-festiwal-operowy

XXV Bydgoski Festiwal Operowy

Bydgoski Festiwal Operowy odbywa się corocznie od 1994 roku i jest największym w Polsce tego typu przeglądem najciekawszych dokonań teatrów muzycznych z kraju i zagranicy.

piano-day-warsaw-2018

PIANO DAY WARSAW 2018

W 2015 roku wybitny pianista, producent i kompozytor – Nils Frahm ogłosił 29. marca "Dniem Fortepianu". W tym roku, już po raz drugi, będziemy obchodzić to święto również w Warszawie!

15-rybnicki-festiwal-fotografii

15. Rybnicki Festiwal Fotografii

W dniach 23-25 marca po raz piętnasty do Rybnika przyjadą opowiedzieć o swojej twórczości wybitni artyści reprezentujących różne gatunki fotografii. W tym roku Rybnicki Festiwal Fotografii organizowany przez Fundację PGE Energia Ciepła będzie gościł tak znakomitych twórców, jak: Tomasz Tomaszewski, Robert Wolański, Marek Arcimowicz, Weronika Gęsicka, Tomasza Wysocki, Maciej Moskwa, Marek Lapis oraz Krystian Bielatowicz.

POLECAMY NA VOD

Którędy po sztukę, Wiesław Borowski

Stefan Gierowski. Portret

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE