rafal-wojasinski-laureatem-nagrody-im-marka-nowakowskiego

Rafał Wojasiński laureatem Nagrody im. Marka Nowakowskiego

Rafał Wojasiński, autor zbioru opowiadań „Olanda”, został tegorocznym laureatem Nagrody im. Marka Nowakowskiego – ogłoszono w środę wieczorem w Warszawie.

Rafał Wojasiński to prozaik, dramatopisarz, szef działu prozy w kwartalniku literackim „Wyspa”. Autor wielokrotnie nagradzanych utworów prozatorskich, między innymi: "Złodzieja ryb", "Starej" i "Olandy", a także licznych słuchowisk dla Teatru Polskiego Radia. Nowela filozoficzna "Stara" została zrealizowana w Teatrze Polskiego Radia w adaptacji Waldemara Modestowicza oraz przetłumaczona na francuski, angielski, bułgarski i hiszpański. Laureat z zawodu jest nauczycielem pracującym w placówce wychowania pozaszkolnego. Wykłada literaturę na Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Nagroda wręczona została podczas uroczystości, która odbyła się w środę 3 kwietnia w Pałacu Rzeczypospolitej. Jury w składzie: Maciej Urbanowski (przewodniczący), Włodzimierz Bolecki, Wojciech Chmielewski, Janusz Drzewucki, Irena Makarewicz, Krzysztof Masłoń i Mateusz Matyszkowicz nagrodziło Wojasińskiego "za maestrię w opanowaniu rozmaitych odmian nowelistyki, świetne operowanie językiem, a wreszcie konsekwencję, z jaką od wielu już lat portretuje współczesnych biednych ludzi, skrzywdzonych i poniżonych, czyniąc to w sposób subtelny i pogłębiony".

Źródło: PAP

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE