one-kobiety-kultury-partycja-volny

One. Kobiety kultury - Partycja Volny

sob. 23 marca, godz. 16:00

W sobotnie popołudnia TVP Kultura zaprasza na cykl spotkań z wybitnymi kobietami polskiej kultury. Program prowadzi pisarz Łukasz Orbitowski.

Słynie ze szczerości, spontaniczności oraz niezwykłej umiejętności słuchania – pisarz Łukasz Orbitowski, do tej pory znany widzom TVP Kultura z programu „Dezerterzy”, wiosną zaprasza na spotkania z kobietami, których głos silnie wybrzmiewa w polskiej kulturze. Bohaterkami będą zarówno wielkie gwiazdy, jak i artystki, które dopiero zaczynają realizować swoją twórczą wizję i wyznaczać nowe trendy. Spotkania będą odbywać się w jednej z restauracji w Krakowie, a kameralna atmosfera wspólnego posiłku pozwoli na swobodną rozmowę o sztuce i o życiu. Nie zabraknie zaskakujących pytań oraz niespodzianek, które skierują konwersację na zupełnie nowe tory. Jak powiedział sam prowadzący, będą to „wyjątkowe rozmowy z wyjątkowymi kobietami: mocne, głębokie i szczere”.

Tym razem gościem Łukasza Orbitowskiego jest aktorka Patrycja Volny. Urodziła się w Monachium, dorastała w Australii, obecnie mieszka we Francji. Zagrała role m.in. u Agnieszki Holland w "Pokocie" i "Obywatelu Jonesie" oraz u Władysława Pasikowskiego w "Kurierze". Przy restauracyjnym stoliku Łukasz Orbitowski porozmawia z gościem o dorastaniu, aktorstwie, kosmopolityzmie i życiu na walizkach.


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE