bpremiera-debiutanckiego-albumu-sonbird-glodnyb

Premiera debiutanckiego albumu Sonbird "Głodny"

22 lutego ukazuje się długowyczekiwany debiut płytowy żywieckiego zespołu Sonbird. Album zatytułowany "Głodny" wydany został nakładem Jazzboy Records, pod patronatem medialnym TVP Kultura.

Okładka albumu "Głodny" została doceniona jeszcze przed oficjalną premierą. Projekt znalazł się wśród najlepszych w Konkursie 30/30. Autorem oprawy graficznej jest Macio Moretti - współtwórca Mitch & Mitch, autor okładek płyt, m.in. Korteza, HEY, BOKKI, Nosowskiej.

"Głodny" jest muzycznym zapisem dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem, tworzących album, do którego chce się wracać.

Na płycie znalazły się znane do tej pory single "Ląd", "Hel" czy tytułowy "Głodny" oraz piosenki, których część można było już usłyszeć podczas koncertów. Nad całością czuwał Łukasz Olejarczyk. Płyta powstała dzięki wygranej w Festiwalu Supportów, a fundatorem nagrody są Polskie Koleje Linowe.

Sonbird szturmem zdobył zeszłoroczne festiwale i dość szybko zapracował na opinię świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych polskich scenach.

Sonbird „Głodny” premiera: 22.02.2019

Fot. Bartosz Kowal

Fot. Bartosz Kowal

Facebook Sonbird: facebook.com/WeAreSONBIRD

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE