nominacje-bafta-2019-ogloszone

Nominacje BAFTA 2019 ogłoszone!

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych ogłosiła nominacje do swoich nagród. Film "Zimna wojna" został wyróżniony aż w czterech kategoriach.

Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" nominowano w kategoriach najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsze zdjęcia.

"Zimna wojna" to historia oparta na rodzimej muzyce ludowej, z jazzem i piosenkami minionego wieku w tle. To także opowieść o miłości dwójki ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale jednocześnie nie potrafią być razem. Akcja rozgrywa się w latach 50. i 60. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. Głównymi bohaterami "Zimnej wojny" są Zula (Joanna Kulig) i Wiktor (Tomasz Kot). Scenariusz napisali Pawlikowski i Janusz Głowacki. W Filmie wystąpili też m.in. Agata Kulesza, Borys Szyc i Adam Woronowicz.

W tym roku najwięcej nominacji do tej nagrody zdobył film "Faworyta", bo aż 12. Największym konkurentem dzieła Pawlikowskiego jest film "Roma" Alfonso Cuarona, który dostał aż siedem. Siedem nominacji mają także produkcje "Narodziny gwiazdy", "Pierwszy człowiek" i "Bohemian Rhapsody". "Vice" z Christian Bale'm ma dostał sześć nominacji, a nagrodzony Złotym Globem "Green Book" , podobnie jak "Zimna wojna", cztery.

Nagrody zostaną przyznane po raz 72. w Londynie 10 lutego.

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE