bwlodzimierz-pawlak-traktat-moralny-wystawa-laureata-nagrody-im-jana-cybisab

Włodzimierz Pawlak "Traktat moralny" - wystawa laureata Nagrody im. Jana Cybisa

Wystawa Laureata Nagrody im. Jana Cybisa za rok 2017, którym w uznaniu za całokształt twórczości został Włodzimierz Pawlak, odbędzie się w dniach 05 - 31.12.2018 w Galerii DAP przy ul. Mazowieckiej w Warszawie.

Przedmiotem wystawy będzie cykl „Traktat moralny” a także najważniejsze dzieła z dorobku artysty, pochodzące ze zbiorów Muzeum Narodowego, Muzeum ASP oraz Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

„Traktat moralny” to seria dziewięciu obrazów wyłącznie w bieli, różniących się jedynie fakturą. Skiby grubo nakładanej olejnej farby tworzą reliefy na powierzchni płócien. Różne jej dukty, „wzory”, rozmaicie załamujące się na nich światła i cienie. Wielkie wyzwanie dla malarza i chyba również spore dla widzów. Obrazy na pograniczu widzialnego.

Włodzimierz Pawlak to jeden z najbardziej znaczących, polskich artystów współczesnych. Malarz, performer, teoretyk sztuki oraz poeta. Wpisywany przez krytyków do nurtu post awangardy lub ariergardy. Charakterystyczną cechą jego twórczości jest narracyjność obrazów, opowiadanie skrótem oraz dopełnianie formy wizualnej literackim opisem.

Nagroda im. Jana Cybisa jest najstarszą i najbardziej prestiżową nagrodą przyznawaną w dziedzinie malarstwa w Polsce. Została ustanowiona przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków.

Dom Artysty Plastyka
ul. Mazowiecka 11a, Warszawa
Wystawa czynna w dniach 5 - 30 grudnia 2018

<b>Włodzimierz Pawlak ">

Włodzimierz Pawlak "Traktat moralny" - wystawa laureata Nagrody im. Jana Cybisa

owzpap.org/wystawa-wlodzimierza-pawlaka-traktat-moralny/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE