bmiedzypokoleniowa-gwiazdka-w-centrum-sztuki-tanca-w-warszawieb

Międzypokoleniowa Gwiazdka w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

17 grudnia o godzinie 18.00 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na ostatni w tym roku i zarazem świąteczny poniedziałek z tańcem. Święta jest to m.in. czas spotkań kilku pokoleń. Dlatego artystyczną część wieczoru wypełnią międzypokoleniowe projekty taneczne. Nie zabraknie też rozmowy o książce, okazji do wylosowania prezentów, wspólnego świątecznego poczęstunku oraz oraz spotkania artystów z widzami.

Wieczór rozpocznie finał projektu laboratorium środowiskowego CST “Taniec w bibliotece - la Danza i el Baile” autorstwa Małgorzaty Matuszewskiej. Jest to cykl rozmów obejmujący 10 spotkań z osobowościami świata tańca i baletu oraz książkami. Dalszy etap wieczoru wypełni część artystyczna, którą zainauguruje spektakl „Konstelacje” Pauliny Święcańskiej i Romualda Woźniaka. Na scenie spotkają się dwa pokolenia: tancerze – Aleksandra Osowicz oraz Paweł Konior oraz amatorzy tańca – performerzy w wieku 50+ - wspólnie podejmując takie zagadnienia, jak upływ czasu, miłość, przeznaczenie, natura ludzka, wybory.
W spektaklu wykorzystane zostaną elementy metody ustawień systemowych wg Berta Hellingera.

Kolejnym spektaklem świątecznego wieczoru będzie premiera „Wbijamy na balet” - taneczny duet ojca z córką, w wykonaniu Isabelle Kladjy i Marka Klajdy, studium osobistej, rodzinnej relacji. Co istotne spektakl w choreografii Thierry’ego Vergera został zrealizowany w jego autorskiej technice Modal Underground.

Po spektaklach odbędzie się wigilijny poczęstunek i spotkanie artystów z widzami, które poprowadzi Joanna Szymajda.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie (CST) jest to projekt, który powstał z inicjatywy warszawskich artystów/ek i teoretyków/czek. Jego nadrzędnym celem jest promocja działań organizacji, kolektywów i artystów/ek niezależnych poprzez kreowanie atrakcyjnej oferty dla miłośników/czek tańca i współpraca w obszarze: edukacyjnym, teoretycznym, artystycznym i społecznym oraz wzmacnianie obecności tańca w Warszawie. Rok 2018 upłynął pod hasłem edukacji.

Organizatorzy:
Fundacja Artystyczna PERFORM,
Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Siedziba: Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Konstelacje, fot. Marta Ankiersztejn

Konstelacje, fot. Marta Ankiersztejn

Projekt Centrum Sztuki Tańca w Warszawie współfinansuje m.st. Warszawa.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE