b42-edycja-jazz-juniors-zakonczona-tribute-to-tomasz-stanko-na-finalb

42. edycja Jazz Juniors zakończona. "Tribute to Tomasz Stańko" na finał!

Niedzielny wieczór był jednym z najważniejszych w historii Jazz Juniors. Uroczystą galą i koncertem "Tribute to Tomasz Stańko" z udziałem Adama Pierończyka, Avishaia Cohena, Joe Martina i Jeffa Taina Wattsa zakończyliśmy 42. edycję festiwalu.

Festiwal Jazz Juniors 2018 z wielu względów był wyjątkowy i przełomowy. W programie znalazły się koncerty wspaniałych artystów i gwiazd: Marcin Wasilewski Trio, Jun Xiao Quintet, Wójciński/Szmańda Quartet oraz wspomniany projekt „Tribute to Tomasz Stańko”.

Po raz kolejny sięgnęliśmy po formułę showcase’u, w ramach której odbyły się cztery premiery (i przedpremiery) płytowe. Obserwowane przez polskich i zagranicznych partnerów zespoły otrzymały liczne zaproszenia na międzynarodowe festiwale i prestiżowe sceny klubów jazzowych nie tyko Europy.

Z pomocą międzynarodowego jury, skupiającego ważne postaci rynku muzycznego wyłonione zostały wschodzące gwiazdy jazzu, ze zwycięzcą konkursu Jazz Juniors 2018 – zespołem Marcin Pater Trio na czele.

Już dzisiaj z satysfakcją i nadzieją zapraszamy na kolejne muzyczne emocje, które czekają nas wszystkich podczas przyszłorocznej 43. edycji festiwalu.

Fot. Andrzej Banaś

Fot. Andrzej Banaś

Jazz Juniors 2018

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE