bsupersam-1-rashad-becker-joanna-dudab

SuperSam +1: Rashad Becker & Joanna Duda

"SUPERSAM +1" to jeden z projektów realizowanych przez MÓZG WARSZAWA we współpracy z klubem DZiK, cykl wystąpień mistrzowskich. Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki, ale przewiduje też udział innych form wyrazu, takich jak: performance, multimedia, monodram. Podczas „SUPERSAM + 1” prezentowani są uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne.

RASHAD BECKER
jest kompozytorem i muzykiem rezydującym w Berlinie. Jego kompozycje to wielopoziomowe narracje zamieszkałe przez zespoły sinicznych jednostek, niektóre z nich są próżne, inne nieśmiałe, niektóre agitują, a inne są gotowe się poddać. Jego najnowsza twórczość obejmuje cykl „Traditional Music Of Notional Species” wydane w dwóch częściach oraz wieloczęściowe dzieło pt. „Based On A True Story”, które czerpie partytury ze zdarzeń z historii w tym kontekście w formie „sonicznej inscenizacji”. Rashad głównie działa jako artysta solowy jednak współpracuje na stałe z takimi artystami jak —, Moritz von Oswald oraz jest członkiem formacji Moleglove.

JOANNA DUDA
to pianistka, kompozytorka, artystka wizualna. Powołała do życia między innymi J=J, AuAuA i, całkiem niedawno, autorskie trio z Maksem Mucha na kontrabasie oraz Maksem Andrzejewskim na bębnach. Od ośmiu lat współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim. Wykonuje także współczesną muzykę klasyczną z Lutosławski Piano Duo i Mischą Kozłowskim. Jest wielokrotną stypendystką Kulturalnego Miasta Gdańska, była nominowana do wielu nagród. W twórczości solowej artystka porusza się na styku elektroniki i akustyki, improwizując w klasyczny sposób na fortepianie jak i włączając w to oryginalne brzmienia starannie przygotowanych sampli. Komponuje i produkuje muzykę do spektakli teatralnych (m.in. Krzysztof Garbaczewski, Teatr Amareya).

Czwartek, 13 grudnia 2018 o 20:00
DZiK, ul.Belwederska 44A


Patroni medialni:
Polskie Radio Dwójka,
TVP Kultura,
Polmic,
Glissando,
Activist,
Co jest grane24,
Jazzsoul,
Jazzpress

Rashad  Becker, Joanna Duda rys. ZbyZiel

Rashad Becker, Joanna Duda rys. ZbyZiel

www.supersam.mozg.pl/

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE