miedzynarodowy-festiwal-filmow-niepokalanow-ku-wolnosci-wyswobodzil-nas-

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów/ KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS …:

Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II Z Wrocławia oraz Klasztor OO. Franciszkanów w Niepokalanowie zapraszają do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018 we Wrocławiu.

Festiwal ten ma długoletnią tradycję, która nierozerwalnie jest związana z postacią św. o. Maksymiliana Kolbe. I to właśnie w poszanowaniu historii i długoletniego doświadczenia OO. Franciszkanów, już wkrótce rozpocznie się we Wrocławiu kolejna odsłona tego wydarzenia.

Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w dniach 19-26 października 2018 i przebiegnie pod hasłem: KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS … (por. Ga 5, 1) – to hasło jest także nawiązaniem do Rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Swoją obecność potwierdzili m.in. prof. Krzysztof Zanussi, Michael P. Warsaw, Dariusz Kowalski, Piotr Cyrwus, Robert Wrzosek, Jadwiga Basińska i Dariusz Basiński, Rafał Rozmus.

W tym roku, po raz pierwszy we wrocławskiej historii Festiwalu, odbędą się aż trzy konkursy filmowe, których celem będzie wyłonienie najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego i młodzieżowego. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne oraz statuetki – MAKSYMILIANY.
W jury konkursów zasiądą znakomitości ze świata kultury: Dagmara Drzazga, Beata Hyży-Czołpińska, Łukasz Adamski, o. Michał Legan, Arnaldo Casali i Vladyslav Robskyi. Wśród filmów konkursowych zobaczymy takie obrazy jak: film fabularny Serce, Serduszko Jana Jakuba Kolskiego czy dokument Ryngraf w reż. Doroty Kani.

Ponadto w ramach Festiwalu odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak: wystawy, prelekcje, konferencje, warsztaty dla najmłodszych. Na szczególną uwagę zasługuje pokaz filmu niemego Sherlock Jr., reż. Buster Keaton z muzyką autorstwa Rafała Rozmusa wykonywaną na żywo przez zespół instrumentalny pod dyrekcją kompozytora.

Z pewnością warto wziąć udział w Festiwalu, gdyż stawia on sobie za cel promocję wyższych wartości, zaprasza do refleksji, a przede wszystkim wychodzi naprzeciw potrzebom publiczności szukającej dobra w przestrzeni publicznej, na co wskazywał również patron wydarzenia św. o. Maksymilian Kolbe.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów/ KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS …:

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów/ KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS …:

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie://mkff.pl./

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE