swiatowa-orkiestra-lekarzy-wystapi-w-polsce-wyjatkowy-koncert-charytatywny

Światowa Orkiestra Lekarzy wystąpi w Polsce. Wyjątkowy koncert charytatywny

Już w październiku, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się unikalne wydarzenie muzyczne – koncerty symfoniczne Światowej Orkiestry Lekarzy, której towarzyszył będzie nasz znakomity pianista – Krzysztof Książek. Dwa do trzech razy w roku 100 lekarzy z prawie pięćdziesięciu krajów zamienia białe lekarskie fartuchy na wieczorowe stroje i wykonuje koncert na rzecz organizacji działającej w sektorze zdrowia oraz osób potrzebujących opieki zdrowotnej. W tym roku zagrają w Polsce i wesprą działalność Fundacji DKMS - walkę z nowotworami krwi. Orkiestra zagra 11 października w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a 12 października w krakowskim Centrum Kongresowym ICE.

Orkiestra wykona VIII symfonię Beethovena oraz, chcąc podkreślić rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości w Polsce, po raz pierwszy zagra Uwerturę es-dur Ignacego Paderewskiego. Koncert World Doctors Orchestra uświetni występ wybitnego polskiego solisty, laureata wielu międzynarodowych nagród Krzysztofa Książka w koncercie e-moll op.11 Fryderyka Chopina. Krzysztof Książek to znakomity pianista, urodzony w 1992 roku w Krakowie. Jest półfinalistą i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVIII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Światowa Orkiestra Lekarzy (World Doctors Orchestra) to unikalne przedsięwzięcie. Założona w 2007 roku, zrzesza obecnie ponad 1500 lekarzy różnych specjalizacji z ponad 50 krajów. Założycielem, dyrektorem artystycznym i dyrygentem WDO jest Stefan Willich, ceniony kardiolog. Jego dwie wielkie pasje to właśnie medycyna i muzyka. Studiował grę na skrzypcach, muzykę kameralną i dyrygenturę w Stuttgarcie i Berlinie. Uczestniczył w prestiżowych warsztatach dyrygenckich z Sergiu Celibidache (Monachium), Leonem Fleisherem (Boston, Tanglewood) i Leonem Barzinem (Paryż).

Koncerty World Doctors Orchestra odbędą się z okazji 10. rocznicy działalności Fundacji DKMS w Polsce i przypadającego 13 października Ogólnopolskiego Dnia Dawcy Szpiku.

– Bardzo cieszymy się, że Światowa Orkiestra Lekarzy przyjedzie do Polski i wesprze nasze działania, których celem jest walka z nowotworami krwi – mówi Magdalena Przysłupska, rzecznik prasowy Fundacji DKMS. – Koncerty mają charakter charytatywny – całość dochodu z biletów zostanie przeznaczona na rejestrację nowych Dawców szpiku i komórek macierzystych. A w trakcie koncertu będzie możliwość dołączenie do grona potencjalnych Dawców.

Na scenie pojawi się także dyrektor medyczny Fundacji DKMS, dr Tigran Torosian, który od wielu lat jest członkiem Światowej Orkiestry Lekarzy i gra na altówce.

Wyjątkowy koncert charytatywny

Wyjątkowy koncert charytatywny

Bilety w cenie od 50 zł, dostępne są na  www.ebilet.pl , w kasach ICE oraz w Empiku.

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE