iii-jesienny-festiwal-sztuk-japonskich-bunkasai

III Jesienny Festiwal Sztuk Japońskich BUNKASAI

Jesień w Japonii to sezon dla sztuki. Wtedy uczniowie organizują bunkasai - festiwale kultury. Jest muzyka, sztuka, rękodzieła, pyszności...

Teraz możemy poczuć taką atmosferę także w Warszawie!
Podczas dwóch dni Festiwalu przedstawimy bogaty program związany z kulturą Japonii i jej sztuką, wykonany przez wielu interesujących i utalentowanych Japończyków i Polaków.

Będą koncerty i występy taneczne, filmy, wykłady, pokazy technik rzemieślniczych, restauracje i sklepy oraz różne warsztaty dla dzieci i dorosłych.
Będzie także wystawa zbiorowa inspirowanych estetyką i techniką japońską prac lokalnych artystów, projektantów i studentów pod tytułem Nowy Japonizm.

Przekazując piękno tradycji i autentyczność sztuki Japonii i pobudzając kreatywność, Bunkasai buduje wyjątkową przestrzeń, w której uczestnicy i odwiedzający mogą odkryć nowy horyzont życia i stworzyć wspaniałą więź.

Twórcami Bunkasai są dwie Japonki: Kyoko Arahata, prezes Fundacji ChibiWaru, która wśród dzieci promuje kulturę i sztukę japońską i Chie Piskorska, wykładowca Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych i właściciel marki MakiMaki - from Japan made in Poland.
Razem realizują go miłośnicy kultury Japonii.

Miejsce: PROM Kultury Saska Kępa

Festiwal: 6 i 7 października 2018

Wystawa towarzyszaca “Nowy Japonizm”: do 13 października 2018

Wstep wolny

III Jesienny Festiwal Sztuk Japońskich BUNKASAI

III Jesienny Festiwal Sztuk Japońskich BUNKASAI

Więcej informacji na stronach:

//bunkasai.pl/

//www.facebook.com/festiwalbunkasai

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE