50-miedzynarodowy-festiwal-folkloru-ziem-gorskich-w-zakopanem

50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Świętujemy Złote Gody Festiwalu, który przez 50 lat skupiał górali z całego świata, miłośników folkloru, mieszkańców i turystów wokół idei pielęgnowania pięknego dziedzictwa, jakim jest kultura ludowa.

Jubileuszowy Festiwal otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Jego bogaty program wypełni aż 11 dni. Zobaczymy występy zespołów prezentujących góralski folklor z całego świata, a także liczne imprezy towarzyszące.
Na festiwalowej scenie o Złote, Srebrne i Brązowe Ciupagi walczyć będą zespoły z Bułgarii, Hiszpanii, Indii, Macedonii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Węgier i Włoch, a także polonijny zespół „Ślebodni” z USA.
Międzynarodowy skład uzupełnią polskie zespoły, które zakwalifikowały się końcem lipca podczas Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu: Zespół Regionalny „Górale Łąccy” z Łącka, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lipowianie” z Lipowej, Zespół Regionalny „Mystkowianie” z Mystkowa oraz Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” z Nowego Targu.
Będzie także sporo jubileuszowych niespodzianek.
Nowością będzie zorganizowany w wiosce festiwalowej Jarmark Świętej Cecylii – targowisko instrumentów.

Zakopane, 16 – 26 sierpnia 2018r.

50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

festiwale.zakopane.pl/festiwal-folkloru

www.facebook.com/MFFZG.Zakopane

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE