membrana-festiwal-nad-rzeka

Membrana. Festiwal nad rzeką

Na wyspach, skarpach, brzegach i w zakolach Świdra zabrzmi muzyka – od śpiewaków operowych przez kręgi bębnów, gongi aż do ligaw i trombit, od polskiej muzyki ludowej po brzmienia z Indii i Węgier!

Membrana to wielokulturowy festiwal poświęcony rzece w jej przyrodniczym i symbolicznym znaczeniu. W tym roku scenerią festiwalu będzie Świder – malowniczy dopływ Wisły.
Festiwal rozpocznie się Wielkim Wodowaniem – koncertem na plaży nad rzeką w Otwocku. Wystąpią między innymi Świdermajer Orkiestra, Kapela ze Wsi Warszawa oraz powracający po latach Buzu Squat.
Kolejne odsłony festiwalu Membrana to akustyczne mikrokoncerty w urokliwych zakolach Świdra. Do wszystkich dzikich scen będzie można dotrzeć rowerem lub pieszo przez las. Poprowadzą nas ornitolodzy, etnografki i krajoznawcy, którzy po drodze przedstawią lokalną przyrodę i kulturę.
Koncertom będą towarzyszyć warsztaty muzyczne, kulinarne, kąpiele w gongach, swawole krajoznawcze i sportowe.
Festiwal to centralne wydarzenie jubileuszowego XV Powiatowego Festiwalu Kultury realizowanego przez powiat otwocki pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Nad rzeką Świder, 9 czerwca–12 sierpnia 2018

Membrana. Festiwal nad rzeką

Membrana. Festiwal nad rzeką

membrana.powiat-otwocki.pl facebook.com

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE