dawid-ogrodnik-z-nagroda-im-zbyszka-cybulskiego

Dawid Ogrodnik z Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego

Dawid Ogrodnik najlepszym młodym polskim aktorem. Doceniono jego rolę w „Cichej nocy”.

14 marca w warszawskim kinie Elektronik wręczono Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Jest ona przyznawana od 1969 roku „młodym aktorom wyróżniającym się wybitną indywidualnością”, którzy nie ukończyli jeszcze 36. roku życia. W tym roku otrzymał ją odtwórca roli Adama w „Cichej nocy” Piotra Domalewskiego, nagrodzonej Złotymi Lwami na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Dawid Ogrodnik był już nominowany do tej nagrody dwukrotnie – w 2013 roku za kreację niepełnosprawnego Mateusza w nagrodzonym Grand Prix na festiwalu w Montrealu filmie „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy i w 2017 roku za interpretację postaci Tomka Beksińskiego w „Ostatniej rodzinie” Jana P. Matuszyńskiego, nagrodzonej Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Nagrodę przyznało jury, w którego składzie – oprócz krytyczki Bożeny Janickiej i reżyserki Katarzyny Klimkiewicz – znalazło się dwoje wcześniejszych laureatów Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, Agnieszka Grochowska i Eryk Lubos.

Tego samego wieczora wręczono również w Elektroniku Nagrodę im. Bolesława Michałka dla najlepszej polskiej książki o filmie. Otrzymał ją Paweł Mościcki za „Chaplina. Przewidywanie teraźniejszości”.

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE