wszystkie-stworzenia-duze-i-male

Wszystkie stworzenia duże i małe

niedz. 20 stycznia, godz. 08:05

Wspaniały brytyjski serial z końca lat 70., opowiadający o codziennej pracy i życiu osobistym weterynarza na angielskiej prowincji w połowie lat 30. XX w. i później.

Scenariusz serialu oparto na wspomnieniach chirurga weterynarza z Yorkshire. Alf Wight spisał je pod pseudonimem James Herriot i właśnie tak nazywa się bohater filmu, grany przez Christophera Timothy`ego. Dni Herriota upływają na leczeniu chorych zwierząt farmerów, z których wielu to świetnie napisane, pełnokrwiste postaci. Wolne chwile wypełniają mu zaś pełne humoru utarczki z nieco gderliwym, ale przyjacielskim i lojalnym wspólnikiem a zarazem właścicielem lecznicy weterynaryjnej – Siegfriedem - i jego młodszym bratem, leniwym i lubiącym zaglądać do pubu Tristanem. Pojawiają się wątki uczuciowe… A wszystko to w autentycznej, sielankowej, wiejskiej scenerii Yorkshire Dales.

Wielkim atutem „Wszystkich zwierząt dużych i małych” jest realizm w przedstawieniu różnych sposobów leczenia zwierząt. Na planie serialu zawsze był obecny weterynarz, często sam Alf Wight.

Doskonale obsadzone role, znakomite aktorstwo, niezapomniani bohaterowie – „Wszystkie stworzenia duże i małe” to jeden z najlepszych i najpopularniejszych seriali w historii telewizji.


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE