przedpremierowy-pokaz-nowego-programu-tvp-kultura-antyfonie-w-narodowym-instytucie-audiowizualnym

Przedpremierowy pokaz nowego programu TVP Kultura - "Antyfonie" w Narodowym Instytucie Audiowizualnym

19 grudnia w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego odbędzie się premierowy pokaz programu "Antyfonie" i jubileuszowy koncert Małych Instrumentów.

Program:

19:00 Pokaz „Antyfonii” i spotkanie z Sebastianem Buczkiem
Od 8 stycznia 2018 roku na antenie TVP Kultura zagości serial dokumentalny „Antyfonie” ukazujący panoramę zjawisk i postaw twórczych związanych z rozwojem, ewoluowaniem i stanem bieżącym rodzimej sceny muzyki eksperymentalnej. W FINA odbędzie się przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka programu, którego bohaterem jest Sebastian Buczek: muzyk, wynalazca, fotograf, założyciel wytwórni Altanova Press, w której produkuje winyle z materiału, który pozwala na roztopienie płyty w gorącej wodzie i wykorzystanie jej do produkcji innego przedmiotu. Po projekcji dokumentu rozmowę z artystą poprowadzą autorzy filmu: Andrzej Załęski oraz Jacek Staniszewski.

20:00 Jubileuszowy koncert Małych Instrumentów
W jaki sposób podsumować dziesięcioletnią aktywność Małych Instrumentów? Na pewno nie sposób opowiedzieć tej historii w jeden wieczór. Jednak wybierając utwory nagrane na przestrzeni dekady, udało się przedstawić szeroki horyzont estetyki muzycznej realizowanej przez zespół. Podczas koncertu w FINA usłyszymy więc kompozycje Juliana Antonisza, Fryderyka Chopina czy Ennio Morricone, a także fragmenty ścieżek dźwiękowych, muzykę na instrumenty „samoróbkowe” oraz utwory improwizowane.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będą wydawane od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Źródło: materiały promocyjne

VOD

Oskar Kolberg – życie i pasja

Penelopa – film dokumentalny


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE