szymon-nidzworski-project-feat-andrzej-seweryn-behind-your-eyelids

Szymon Nidzworski Project feat. Andrzej Seweryn „Behind Your Eyelids”

8.12.2017 odbędzie się koncert promujący płytę „Szymon Nidzworski project feat. Andrzej Seweryn Behind Your Eyelids”. Już dziś zapraszamy na koncert i przedpremierowo prezentujemy kilka utworów z tego wyjątkowego albumu.

Szymon Nidzworski Project to autorski projekt saksofonisty i kompozytora Szymona Nidzworskiego, znanego choćby z wielokrotnie wyróżnianego Magnolia Acoustic Quartet. Album „Behind Your Eyelids” skomponowany przez Nidzworskiego to muzyka przywołująca czas i przestrzeń, zaaranżowana na wyjątkowy, jedenastoosobowy skład instrumentalny. Jeżeli można mówić o akustycznej muzyce ambient, to właśnie tutaj mamy z nią do czynienia. Całość okraszona odrobiną elektroniki, łączy też elementy jazzowe i muzyki improwizowanej. Na krążku poza melancholijnym, surowym brzmieniem saksofonu lidera grupy, słyszymy staropolską sukę biłgorajską (nadającą kompozycjom ludowego charakteru), tubę, akordeon, perkusję, trąbkę, róg, klarnety czy saksofon barytonowy. Mieszanka brzmień tych instrumentów w połączeniu z tekstami, napisanymi specjalnie do muzyki Nidzworskiego, czytanymi przez wybitnego polskiego aktora Andrzeja Seweryna, tworzą niezwykle nowatorskie, momentami awangardowe brzmienie na przecięciu muzyki filmowej, klasycznej, etnicznej i „muzyki fiordów”. Współpraca Seweryna i Nidzworskiego zaowocowała kompozycjami esencjonalnymi dla charakteru całego albumu.
„To jest projekt, który daje widzowi czas. […] Teksty są piękne, nagraliśmy kilka wersji. […] Muzyka, to co stworzył Szymon wpłynęło również na mnie i to mi pomogło przy pracy. Dlatego też myślę, że to On stworzył mnie, że to On stworzył mój głos. Taki jaki słychać w tym nagraniu.” – tak Andrzej Seweryn opisywał pracę nad utworami z płyty.

Krążek docenił także Warner Music Poland, który został oficjalnym dystrybutorem albumu. Koncert premierowy – 8.12.2017, Kościół Ewangelicko-Reformowany przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie – wstęp wolny

LINKI - ODSŁUCH:

Take a breath feat. Andrzej Seweryn
https://youtu.be/s2c5ciBk3Sc

Waltz
https://youtu.be/uNASY2ZW77M

Into the forest
https://youtu.be/EgfPr_0tCTY

Take a breath (reprise) feat. SHY
https://youtu.be/7WaNQJ3rgTc

Fot. Anita Wąsik-Płocińska_3

Fot. Anita Wąsik-Płocińska_3

www.facebook.com/szymon.nidzworski
www.szymonnidzworski.com

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE