spotkanie-z-filipem-cwikiem-i-cezarym-kosinskim-w-ramach-projektu-portret-osobisty-czyli-bliskie-spotkanie-z

Spotkanie z Filipem Ćwikiem i Cezarym Kosińskim w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”

„Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z...” jest nową propozycją w ramach znanego już cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Dzisiaj w czasach wykonywania niezliczonej ilości popularnych „selfie” zachęcamy do zwolnienia i skupienia się na człowieku, uchwycenia osobowości portretowanego, tego, kim jest, bądź co widzi w nim fotografujący.

W ramach projektu odbyły się unikalne sesje fotograficzne wykonane przez Magdę Hueckel, Filipa Ćwika, Jacka Porembę i Andrzeja Świetlika – uznanych polskich mistrzów portretu. Każdy z fotografów spotkał się i sportretował 7 wybranych osób. Spotkania miały charakter rozmowy, wspólnego poznania artysty i bohaterów. W efekcie spędzonego czasu powstały zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy.

Po każdej wykonanej sesji artyści spotykali się ponownie ze swoimi bohaterami oraz warszawską publicznością. Najbliższe spotkanie zaplanowano już 17 września (niedziela) o godzinie 19:00 w warszawskim Teatrze Studio. Jego bohaterami będą: Filip Ćwik – fotograf i Cezary Kosiński – aktor TR Warszawa. Filip Ćwik po raz pierwszy zaprezentuje efekty sesji portretowych swojego autorstwa wykonanych w ramach projektu. Fotograf i aktor będą rozmawiać o sztuce portretowania, o tym jak fotograf nawiązuje relację z bohaterem zdjęcia. Opowiedzą, także ze strony bohatera jak trudno jest uzyskać naturalność podczas pozowania. A może warto czasami stworzyć kreację dla dobra zdjęcia? Artyści będą dyskutować także o różnicach i podobieństwach występujących w świecie fotografii i teatru, w sposobie podejścia do bohatera /widza/, tworzenia historii i opowiadania o emocjach.

Na zakończenie projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…” powstanie wystawa fotografii pt. „Portret osobisty”.

Wstęp wolny.

Autorki projektu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: Fundacja Powiększenie, Wszyscy Jesteśmy Fotografami
Partner Główny: LOTTE Wedel
Partner: Teatr Studio, barStudio
Projekt „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…" jest współfinansowany ze środków M.St. Warszawy.

Filip Ćwik fot. Andrzej Świetlik

Filip Ćwik fot. Andrzej Świetlik

www.wszyscyjestesmyfotografami.pl 
www.facebook.com/wszyscyjestesmyfotografami/
www.instagram.com/wszyscyjestesmyfotografami/
www.twitter.com/wszyscyjf

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE