bytom-film-festival

Bytom Film Festival

Unikatowy Festiwal Popularyzatorów Filmowych ponownie odbędzie się w Bytomiu, w dniach 7-9 września. Będą to intensywne trzy dni, wypełnione projekcjami i warsztatami filmowymi, panelami dyskusyjnymi czy pokazami technologii VR. Niezmiennie przyświeca nam też idea dowartościowania pracy popularyzatorów filmowych.

W ramach Bytom Film Festival odbędą się dwa konkursy:

Konkurs filmowy: W poprzednich latach spłynęło do nas prawie 200 filmów. Wśród nich znalazły się obrazy nagradzane m.in. na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, Nowych Horyzontach czy festiwalu Młodzi i Film. W tym roku o Bytomskiego Lwa zawalczyć będzie można w trzech kategoriach: fabuła, dokument oraz eksperyment/animacja.

Konkurs krytyków: Jako jedyny festiwal w Polsce nagradzamy także popularyzatorów filmowych, przede wszystkim krytyków i blogerów. W zeszłym roku, nasze jury wybierało spośród kilkudziesięciu nadesłanych recenzji i blogów o tematyce filmowej. Swoje teksty można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej festiwalu, gdzie będą one promowane - w tegorocznej edycji oprócz nagrody jury, wyróżnimy także recenzje i blogi, które najbardziej spodobają się naszej publice.

Nabór potrwa do 1 sierpnia.

Trzeciej edycji festiwalu patronuje Andrzej Wajda. Podczas trzech dni chcemy pokazać uczestnikom festiwalu zastosowanie nowych technologii w kinematografii, w tym pokazy filmów Virtual Reality. Po raz kolejny wychodzimy poza tradycyjne sale kinowe, proponując m.in. pokaz w gmachu Sądu. W planach mamy także kolejne spotkania z artystami, oraz repertuar, który raz jeszcze zaskoczy naszą publiczność.

Bytom Film Festival

Bytom Film Festival

www.festiwalbytom.pl

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE