13-miedzynarodowy-festiwal-jazz-w-ruinach

13. Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach

Jazz w Ruinach, festiwal młodych, wschodzących gwiazdach, łączący kolejne obszary sztuki, rusza po raz trzynasty. Jak zwykle na początku sierpnia w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach.

Festiwal skupia się na prezentacji młodych, wybitnych twórców muzyki jazzowej i improwizowanej, ale także najciekawszych twórców grafiki plakatowej młodego pokolenia z całego świata. Wszystko po to by propagować nowe twarze, nowe zjawiska w muzyce improwizowanej, około jazzowej oraz w sztuce plastycznej, szukając jednocześnie platformy porozumienia i współpracy pomiędzy tymi dwoma światami, jako temat przewodni podając muzykę, ze wskazaniem na jazz, rzecz jasna. Tym samym festiwal stara się naszkicować przyszłość i kierunki rozwoju tych form sztuki.

Festiwal odbędzie się w dniach 4 – 12 w Gliwicach - 8 koncertów, wystawa oraz warsztaty. Koncerty odbywają się w piątki i soboty, pierwszy o 19:00, drugi o 21:00. Wystawa młodych artystów grafików z całego świata, która podczas festiwalu się rodzi, a potem rusza w świat. I warsztaty muzyczne, które zakończą się pokazem na dużej scenie festiwalu, podczas ostatniego dnia koncernowego. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.

Gdzie: Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach, aleja Przyjaźni 18
Kiedy: 4 – 12 sierpnia 2017
Wstęp wolny.

13. Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach

13. Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach

www.jazzwruinach.pl 
www.facebook.com/jazzwruinach

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE