30-ulica-miedzynarodowy-festiwal-teatrow-ulicznych-fahrenheit-451

30. ULICA Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Fahrenheit 451

ULICA to największy i najstarszy w tej części Europy festiwal światowego teatru plenerowego. Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku stał się rozpoznawalny w Polsce i na świecie.

Kraków znów zmieni się w wielką scenę plenerową, a tematem wiodącym 30. edycji festiwalu będzie sugestywny obraz życia ludzi, którym zabrania się posiadania i czytania książek. Obraz ten wykreował w swej powieści „Fahrenheit 451” Ray Bradbury.

Jednym z najistotniejszych segmentów rozbudowanego w czasie i przestrzeni festiwalu – około 80 przedstawień i ponad 200 wykonawców, będzie 24-godzinny spektakl multimedialny Teatru KTO, w reżyserii Jerzego Zonia, pod tym właśnie tytułem - FAHRENHEIT 451 - inspirowany słynną powieścią Bradbury'ego. Widzowie będą mogli podziwiać m.in. z teatrów polskich: Teatr Ósmego Dnia, Teatr KTO, Teatr Wybrzeże, Teatr Biuro Podróży, Teatr Pinezka, Teatr Wagabunda oraz znakomite grupy taneczne: Krakowski Teatr Tańca, Grupa Wokół Centrum. Z zagranicy do udziału w festiwalu zostali zaproszeni m. in.: Xarxa, Kamchatka, Periplum, Delreves, Daniel Burley, FrutillasConCrema.

Festiwal rozpocznie się ogromną paradą na Rynku Głównym, w której udział wezmą zespoły z Niemiec, Francji i Polski.

Organizator: Teatr KTO
Kraków, 5-9.07.2017 r.

30. ULICA Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych  Fahrenheit 451

30. ULICA Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Fahrenheit 451

www.teatrkto.pl
https://www.facebook.com/ULICA-International-Festival-of-Street-Theatres-1579923042283398/

VOD

Którędy po sztukę, Wiesław Borowski

Stefan Gierowski. Portret