przeglad-szwalniadok-nominowany-do-plastrow-kultury-2016

Przegląd szwalnia.DOK nominowany do Plastrów Kultury 2016!

Przegląd zjawisk z zakresu sztuki dokumentu, non-fiction i verbatim szwalnia.DOK został nominowany do Plastrów Kultury 2016 w kategorii „OFF roku”. To ogromne wyróżnienie dla kilkumiesięcznej pracy nad pierwszym i największym przeglądem teatru dokumentalnego w regionie łódzkim.

Szwalnia.DOK trwała od października do grudnia 2016 roku, angażując wszystkie sceny Teatru Szwalnia oraz przestrzeń publiczną. Odbyło 16 wydarzeń, w tym spektakle teatralne, instalacje performatywne, pokazy filmów dokumentalnych oraz spotkania z zaproszonymi artystami. Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa fotografii reportażowych „nieDOKończone”.

Przegląd zjawisk z zakresu sztuki dokumentu, non-fiction i verbatim szwalnia.DOK został dofinansowany z budżetu Miasta Łodzi.

Aby zagłosować na szwalnia.DOK wystarczy wysłać maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie „Plastry Kultury”, w treści wpisując Plaster.45 oraz swoje imię i nazwisko.

Uwaga! Głosować można do niedzieli 21 lutego. Głos w danej kategorii można oddać tylko raz.

Będziemy wdzięczni za Wasze wsparcie!!!

Pełna lista nominacji:
www.plasterlodzki.pl/miasto/zapowiedzi/18124-plastry-kultury-2016-nominacje

Przegląd szwalnia.DOK nominowany do Plastrów Kultury 2016!

Przegląd szwalnia.DOK nominowany do Plastrów Kultury 2016!

szwalnia.DOK to projekt zorientowany na prezentację zjawisk z zakresu sztuki dokumentu, non-fiction oraz verbatim. Był to cykl wielomiesięcznych działań uzupełnionych o spotkania autorskie mające za zadanie przybliżyć uczestnikom konteksty kulturowe, społeczne i polityczne, wokół których oscylowały podejmowane działania. Na projekt szwalnia.DOK złożyły się wydarzenia teatralne, filmowe oraz obejmujące sztuki wizualne. Finałem projektu była premiera (poprzedzona procesem produkcji) akcji teatralnej "Wolny Kurdystan", opartej na dokumentacji i doświadczeniach z licznych pobytów Marcina Brzozowskiego w irackim Kurdystanie, angażujący społeczność kurdyjską. Zadanie poza propozycjami dla młodzieży, dorosłych i seniorów, obejmowało także działania dla dzieci. Wszystkie wydarzenia w ramach szwalnia.DOK były bezpłatne i ogólnodostępne.

VOD

Oskar Kolberg – życie i pasja

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE