szlakiem-kolberga-mela-koteluk

Szlakiem Kolberga - Mela Koteluk

sob. 4 marca, godz. 11:00

Cykl dokumentalny prezentujący znanych polskich muzyków, którzy wyruszają w Polskę szlakiem Oskara Kolberga. W najbliższym odcinku - Misia Furtak.

Znani muzycy uczą się od artystów ludowych tradycyjnego repertuaru - śpiewają, grają na skrzypcach, na akordeonie i… tańczą. Poprzez zetknięcie tych dwóch światów ukazane jest piękno i niepowtarzalność polskiej muzyki ludowej.

Dla znanych artystów spotkania z wybitnymi muzykami ludowymi to wyjątkowa okazja do poznania polskiego folkloru, tradycyjnych instrumentów, zwyczajów i kunsztu artystycznego. Do tak niecodziennych spotkań doszło w dwusetną rocznicę urodzin wybitnego folklorysty - Oskara Kolberga.

Tym razem „Szlakiem Kolberga” wyruszy Misia Furtak (niegdyś wokalistka i basistka rockowo-alternatywnego Tres B, a obecnie - na czele solowego projektu Misia FF). Artystka odwiedzi najsłynniejszy zespół śpiewaczy w Polsce - „Jarzębina” z Kocudzy, z którym będzie się uczyć śpiewać tradycyjne pieśni z Lubelszczyzny. Będzie to spotkanie pełne ciepła, serdeczności i niezwykłej kobiecej energii.


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE