zbigniew-cybulski-w-filmie-i-wspomnieniach

ZBIGNIEW CYBULSKI W FILMIE I WSPOMNIENIACH

Postać Zbigniewa Cybulskiego, którego rocznica urodzin i śmierci przypada w roku 2017, przypomną katowickie kina. 9 stycznia odbędzie się spotkanie z przyjaciółmi oraz inauguracja przeglądu filmów z udziałem aktora.

Spotkanie wspomnieniowe rozpocznie się w kinoteatrze Rialto o godz. 15.00. W rozmowie poświęconej aktorowi udział wezmą m.in. Daniel Olbrychski, Barbara Krafftówna, Iga Cembrzyńska, Jacek Fedorowicz i Alfred „Alfa” Andrys. Zwieńczeniem będzie film „Katowice Zbyszka Cybulskiego” w reż. Wojciecha Sarnowicza. W roku 1967 władze za wszelką cenę nie chciały dopuścić do pogrzebu katolickiego - ceremonia miała mieć charakter świecki, na co z kolei nie wyrażała zgody rodzina.

W kinie Kosmos o godz. 17.30 zainaugurowany zostanie przegląd filmów, w których zagrał Zbigniew Cybulski. Prezentację zrealizowanej w 1967 r. „Jowity”, wyreżyserowanej przez Janusza Morgensterna poprzedzi spotkanie z aktorami – Jackiem Fedorowiczem oraz Igą Cembrzyńską. Kolejne cztery tytuły: „Kochać”, „Morderca zostawia ślad”, „Jutro Meksyk” oraz „Pociąg” będą prezentowane do końca stycznia.

Uzupełnienie wydarzeń filmowych oraz wspomnieniowych stanowić będzie o godz. 13.30 wspólna modlitwa na grobie Zbigniewa Cybulskiego, którą poprowadzi ksiądz Tomasz Jaklewicz.

ZBIGNIEW CYBULSKI W FILMIE I WSPOMNIENIACH

ZBIGNIEW CYBULSKI W FILMIE I WSPOMNIENIACH

Bilety na spotkanie wspomnieniowe do Kinoteatru Rialto kosztują 8 zł i są dostępne w kasie oraz w sprzedaży internetowej: http://www.filmowa.net/content/1673.html?view=event&place=1.

Bilety na przegląd filmowy w Kinie Kosmos kosztują 10 zł i 8 zł – są dostęone w kasie kina oraz sprzedaży internetowej: http://www.filmowa.net/?cycle=64&page=1.

VOD

Którędy po sztukę, Wiesław Borowski

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE