joanna-pawlik-czy-to-jest-nierealny-taki-plan

Joanna Pawlik „Czy to jest nierealny taki plan?”

Wystawa podejmuje refleksję nad kreacją, niepełnosprawnością i wykluczeniem. Dotyka niewidzialnych podziałów przebiegających tak w świecie sztuki jak i społeczeństwie.

Wystawa Joanny Pawlik „Czy to jest nierealny taki plan?” jest wspólnym przedsięwzięciem Galerii Supermarket Sztuki i Wizytującej Galerii. Artystka podejmuje refleksję nad kreacją, niepełnosprawnością i wykluczeniem. Dotyka niewidzialnych podziałów przebiegających tak w świecie sztuki jak i społeczeństwie. Autorka bada granice pomiędzy profesjonalnymi i amatorskimi środkami wypowiedzi artystycznej, stawia pytania o możliwość ich współistnienia i rezonowania w procesie twórczym. W tym celu zaprasza do współpracy osoby niepełnosprawne, aranżuje ich spotkania z odbiorcami i twórcami pełnosprawnymi, inicjuje rozmowy, dyskusje, wspólne przedsięwzięcia. Efektem są koncerty, filmy, nagrania dźwiękowe, teksty, kolaże, obiekty, obrazy czy rysunki. Sztukę Pawlik cechują wrażliwość muzyczna i doświadczenie cielesności.

Joanna Pawlik „Rozmowa”, 2015, kadr z filmu

Joanna Pawlik „Rozmowa”, 2015, kadr z filmu

Tytuł wystawy „Czy to jest nierealny taki plan?” został zaczerpnięty z tekstu piosenki autorstwa Wiktora Okroja pt. „Marzenie o fenderze”.

Galeria Supermarket Sztuki / Wizytująca Galeria
ul. Grzybowska 88, 00-840 Warszawa

otwarcie wystawy: 20 września 2016, wtorek, godz. 19.00
wystawa potrwa do 22 października 2016
wystawa czynna: wt.-pt. 14-19, sob. 11-14

www.supermarketsztuki.art.pl / www.tugaleria.pl 
https://www.facebook.com/events/518363841692714/

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE