sa-tu-sciezki-z-ktorych-skacze-raniac-sie-nieraz-do-krwi

„Są tu ścieżki, z których skaczę, raniąc się nieraz do krwi”

Entuzjaści mocnego malarstwa mogą być usatysfakcjonowani wizytą w łódzkiej galerii Olimpus, gdzie 20 listopada otwiera się wystawa Piotra Kotlickiego pt: „Są tu ścieżki, z których skaczę, raniąc się nieraz do krwi”.

Piotr Kotlicki jest artystą związanym ze środowiskiem łódzkim. Wystawiał min w warszawskiej Zachęcie (wystawa pt: „Splendor tkaniny”), czy w Ningbo Museum of Art w Chinach (wystawa pt: „Dazibao”). Zajmuje się głównie malarstwem, choć niektórzy cenią go bardziej za jego charakterystyczne, misternie spreparowane filmy video.

W jego obrazach można odnaleźć motywy egzotyczne, co najpewniej jest efektem jego dwuletniej pracy na liniowcach trans-atlantyckich. Artysta czerpie też z literatury, z najbliższego otoczenia, z doniesień medialnych (komputer w jego pracowni stoi tuż obok sztalugi), czy z historii oraz z wytworów wyobraźni. Obok często występujących, pełnych życia form animalistycznych i roślinnych, jego obrazy charakterystyczne są z powodu ich egzystencjalnego nastroju. Można by powiedzieć, że sztuka Piotra Kotlickiego, to swoisty sejsmograf kondycji humanizmu. Czymkolwiek to jest, nie pozostawia odbiorcę obojętnym.

Na wystawie w galerii Olimpus zobaczymy 11 obrazów namalowanych w ciągu ostatnich paru miesięcy oraz jeden obraz ruchomy.

Otwarcie wystawy: 20 listopada 2015 roku, godzina 18.00
Czas trwania wystawy: od 20 listopada 2015 roku do 30 grudnia 2015 roku
Miejsce: Galeria Olimpus, Aleja Kościuszki 24, Łódź

Piotr Kotlicki - Są tu ścieżki

Piotr Kotlicki - Są tu ścieżki

www.galeria-olimpus.pl
www.facebook.com/events/1808614359365421/

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE