16-festiwal-filmowy-i-artystyczny-lato-filmow-1218-lipca-2010-r-w-warszawie

16 Festiwal Filmowy i Artystyczny Lato Filmów 12-18 lipca 2010 r. w Warszawie

!!! pusty LEAD !!!

Lato Filmów to jedyny w Polsce festiwal filmowy, który dobór prezentowanych filmów opiera na jakości scenariusza filmowego, a więc na spójności i niepowtarzalności opowiadanej w filmie historii.

Jak co roku najlepsze produkcje pokazane zostaną w Międzynarodowym Konkursie na Film z Najlepszym Scenariuszem oraz, tu nowość, w Konkursie Krótkich Filmów z Najlepszym Scenariuszem. W tym roku na festiwalu zobaczymy także panoramę kina światowego, retrospektywę wybitnego hiszpańskiego scenarzysty Rafaela Azcony a także nestorów polskiej szkoły scenariuszowej Tadeusza Chmielewskiego oraz Krzysztofa Teodora Toeplitza. W programie również najciekawsze filmy Krzysztofa Nowaka Tyszowieckiego. Pokazy odbędą się w Kinie Rejs, Kultura oraz Luna a także w plenerze - w klubie Plac Zabaw na Agrykoli. Po seansach spotkania z gośćmi festiwalu m.in. Mateuszem Kościukiewiczem, Pawłem Salą, Janem Kidawą-Błońskim oraz Feliksem Falkiem.

Festiwalowi towarzyszyć będzie Script Forum – największa w Polsce impreza branżowa dedykowana scenarzystom filmowym i telewizyjnym oraz wiele wydarzeń artystycznych – koncertów i wystaw m.in. w Klubach Plan B, Nowy Wspaniały Świat oraz Lorelai. Lato Filmów w tym roku potrwa od 12 do 18 lipca. Więcej informacji na www.latofilmow.pl

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE