Polecamy

20-000-dni-na-ziemi
Dokument

20 000 dni na Ziemi

Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave'a. Towarzyszą mu m.in. Kylie Minogue i Blixa Bargeld.

faworyta
Teatr

Faworyta

Prawdziwa uczta dla melomanów - przedstawienie wystawione w monachijskiej Staatsoper w 2016 roku.

zelazna-klasyka-m-morderca
Film

Żelazna klasyka: M - Morderca

Pierwszy film dźwiękowy Fritza Langa z Peterem Lorre w roli głównej.

barany-islandzka-opowiesc
Film

Barany. Islandzka opowieść

Nagrodzony w Cannes komediodramat Grimura Hakonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu.

polowanie-na-kroliki
Film

Polowanie na króliki

Oparty na autentycznych wydarzeniach dramat w reżyserii Phillipa Noyce’a („Czas patriotów”, „Stan zagrożenia”) z 2003 roku.

kolo-piora
Literatura

Koło pióra

Nowy, cotygodniowy program dedykowany literaturze polskiej. Prowadzący Mariusz Cieślik – dziennikarz, prozaik i satyryk spotka się zarówno z pisarzami, jak też ze znawcami z zakresu literatury. W pierwszej części programu jego gościem będzie przedstawiciel konkretnego gatunku literatury współczesnej np. autorzy kryminałów, biografii, sag, czy nawet powieści skandalizujących. Druga część poświęcona jest polskiej klasyce przy okazji ważnych rocznic, wznowień, czy nowych przekładów. W każdym programie widzowie usłyszą najciekawsze fragmenty książek w wykonaniu aktorki lub aktora. Za sprawą prowadzącego z pewnością nie zabraknie też ironii i dobrego humoru.

wieczor-kinomana-z-podniesionym-czolem
Film

Wieczór kinomana - Z podniesionym czołem

Nagrodzony dwoma Cezarami za kreacje aktorskie francuski dramat w reżyserii Emmanuelle Bercot z 2015 roku. W jednej z głównych ról Catherine Deneuve.

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE